Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Podłe pachołki

Wiktor Świetlik

Prezydent Obama powiedział naszemu prezydentowi, że po wyborach zajmie się tematem wiz, a Bronisław Komorowski publicznie to powtórzył, biorąc tym samym udział w kampanii niezbyt dla Polski przychylnego amerykańskiego prezydenta.

Obama sprawą wiz oczywiście się zajmie. Przed jeszcze kolejnymi wyborami powie, że jeśli Polacy zagłosują na demokratę, to ten po wyborach zajmie się sprawą wiz.

Z ABW pożegnał się jej wiceszef Jacek Mąka, a także całe rzesze innych funkcjonariuszy. Co prawda krążyły pogłoski, że po Euro 2012 premier zamierza przeprowadzić czystkę w agencji, żeby mieć ją pod lepszą kontrolą, a przede wszystkim, żeby na pewno nie miał jej pod kontrolą żaden Grzegorz, ale tak naprawdę przyczyny są inne: funkcjonariusze odchodzą ze wstydu, bo dowiedzieli się, że sam Donald Tusk boi się pogadać z synem o rodzinnych interesach ze strachu przed podsłuchami.

Redaktor Janina Paradowska zagrzmiała w TOK FM na krytyków Ewy Kopacz w sprawie pomylenia zwłok: „Ocieramy się o rodzaj podłości wobec ludzi, którzy byli w Smoleńsku". A teraz dobry przykład tego, jak wygląda nie podłość, lecz empatia i kultura, jak wyglądają wysokie standardy. Na antenie Superstacji wspomniana redaktor Paradowska porównała smoleński trud Ewy Kopacz do Jarosława Kaczyńskiego, który niewiele zrobił, bo tylko „przyjechał, zabrał brata i sobie pojechał".

Poważne zmiany na prawicy. Dochodzi do rozłamu w Kongresie Nowej Prawicy i prawdopodobnie potężna do dziś organizacja rozpęknie się na dwie mniejsze. To fatalna wiadomość, bo bez tego rozłamu miałaby szansę po wyborach rządzić samodzielnie.

Ludzie mają różne fanaberie. Jedni robią sobie kolczyk w pępku, inni zimą chodzą w klapkach albo latem pod krawatem, a posła PiS Marka Suskiego widziano w tym tygodniu, jak jechał przez warszawski Grochów z pachołkiem w nadkolu samochodu. Żeby było jasne, Suski nie wlókł za swoją srebrną skodą octavią żadnego działacza młodzieżówki partyjnej, ale gumowy słupek.

W zaistniałej sytuacji pora, by Rafał Grupiński zaapelował o postawienie Suskiego przed Trybunał Stanu – w sprawie przywłaszczenia pachołka i stworzenia zagrożenia dla racji stanu w postaci braku tegoż pachołka w należytym miejscu.

Mamy konsensus polityczny. Wszystkie kluby są za! Polscy posłowie jednogłośnie opowiedzieli się przeciwko używaniu min przeciwpiechotnych. Choć PiS i Solidarna Polska pewne zastrzeżenia jednak miały.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe