Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Agent 007 zarabia fortunę

Na 26 października zaplanowano premierę 23. filmu o Jamesie Bondzie – „Skyfall". Projekt utrzymywany był, jak wszystkie filmy tej serii, w tajemnicy.

Premiera nowej bondowskiej piosenki w wykonaniu Adele odbyła się w zeszły piatek. Dokładnie 50 lat od chwili, gdy na ekrany wszedł „Dr. No".

W rolę agenta Jej Królewskiej Mości wcielił sie trzeci raz Daniel Craig, którego Bond, odkrywając powiązania władzy i biznesu, jest zdecydowanie bardziej poważny i brutalny.

Przygody Agenta 007 przyniosły w ciągu pół wieku (po uwzględnieniu inflacji) prawie 11 mld dol. wpływów. Największymi hitami były filmy z Seanem Connerym: „Operacja Piorun" – 887 mln dol., „Żyje się tylko dwa razy" – 795 mln. Tuż za nimi plasuje się „Żyj i pozwól umrzeć" z Rogerem Moore,em – 753 mln. Najsłabszy wynik zanotowała „Licencja na zabijanie" z Timothym Daltonem (256,7 mln).

Filmy z Danielem Craigiem zgarniają około 600 mln dol., ale też wzrosły ich budżety. Do 1996 roku żaden „Bond" nie przekroczył 60 mln dol. Najnowszy „Skyfall" ma kosztować około 200 mln.

—bh

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE