Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Na martwej drodze

Jolanta Gajda-Zadworna

Wywiad z Magdaleną Skopek, autorką książki „Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi”

 

Magdalena Skopek
Dobra krew. W krainie reniferów, bogów, ludzi
PWN

Jak to się dzieje, że doktor fizyki, a przy tym osoba na pierwszy rzut oka tak krucha, wybiera się samodzielnie w podróż, której nie sposób zaplanować?

Nie chciałam jechać sama, ale w tym kierunku i tak daleko mało kto się wybiera. Miałam więc wybór: w pojedynkę lub w ogóle. I wybrałam „martwą drogą".

Co to takiego?

Ślad po projekcie Stalina, który na wzór istniejącego transsyberyjskiego szlaku wymyślił kolej transpolarną. Miała biec przez tysiące kilometrów syberyjskiej tundry i tajgi. Budowali ją więźniowie sowieckich łagrów w strasznych warunkach. Mówi się, że żyli tyle, ile taje na słońcu śnieg. Po śmierci Stalina projekt porzucono.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE