Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Młodzi Polacy w hołdzie ofiarom NKWD

Piotr Zychowicz

Ten wyjątkowo piękny album wydany przez Instytut Pamięci Narodowej może naprawdę przywrócić wiarę w młode pokolenie Polaków.

 

Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy
IPN

Każdy, kto uważa, że nasi obecni nastolatkowie to zbiorowisko ludzi ogłupionych przez środki masowego przekazu, którym w głowie tylko imprezy, smartfony, gry komputerowe, modne ubrania i telewizja, powinien przeczytać „Sprzączki... ". To zbiór kilkudziesięciu prac plastycznych, które zostały zgłoszone do konkursu instytutu poświęconego zbrodni katyńskiej.

Każda praca – robione są one rozmaitymi technikami – ma upamiętnić losy jednego zamordowanego przez bolszewików oficera Wojska Polskiego, policjanta czy urzędnika. Oparta jest na fotografiach, pamiątkach i materiałach źródłowych otrzymanych od rodzin. Otwórzmy na chybił trafił... Strona 108... Stanisław Pazgan, sędzia z Sambora. Aresztowany przez NKWD w 1940 r.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy