Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Czy pożyczać dziś na mieszkanie?

Grażyna Błaszczak

Wywiad z Krzysztofem Oppenheimem, doradcą finansowym, specjalistą od kredytów hipotecznych

Czy zadłużanie się na mieszkanie w dzisiejszej kryzysowej sytuacji w gospodarce jest rozsądne, bezpieczne? Przecież kredytobiorca zwykle bierze na siebie zobowiązanie aż do emerytury.

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Jedno jest pewne: gdzieś mieszkać trzeba. Może to być wspólne zamieszkiwanie z rodzicami, czyli wariant najkorzystniejszy finansowo. Ta wersja nie wchodzi jednak w grę, kiedy pracę znaleźliśmy daleko od domu rodzinnego. W tym przypadku mamy więc wybór: kupno mieszkania lub jego wynajem. O wzięciu kredytu hipotecznego z pewnością nie można jednak myśleć wcześniej niż przed osiągnięciem poczucia stabilizacji zawodowej. Nie zachłystujmy się więc możliwością uzyskania kredytu i zakupu mieszkania po paru miesiącach pracy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość