Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Sztuka sklejania kariery

Łukasz Majchrzyk

Robert Kubica wraca do sportu tak jak wielu przed nim. Pasja jest silniejsza niż strach i ból

Jeden moment nie może przekreślić kariery i tego, co się na nią złożyło: lat wyrzeczeń, treningu, marzeń, nadziei, zarwanych nocy, czasami poświęconych przyjaźni. Bywa, że winny jest rywal z boiska, który zaatakuje za ostro i bezmyślnie. Czasami sportowcy sami pchają się w niebezpieczne sytuacje, ryzykując zbyt szybką jazdą. A czasem po prostu ma się pecha. Wystający korzeń, mokry asfalt, ciężka choroba, która atakuje nawet najsilniejszych – tego nigdy nie da się przewidzieć.

Wracają do sportu, bo nie umieją bez niego żyć. Nawet po najcięższych kontuzjach próbują znowu dotrzeć na szczyt. Nie jest łatwo, nie zawsze się udaje, często kariera toczy się wolniej niż przed wypadkiem, ale próbują, nie poddają się. To nie jest w ich naturze, bo inaczej wcześniej nie doszliby tam, gdzie byli. Robert Kubica w lutym 2011 r. miał wypadek na trasie rajdu Ronde di Andora, który mógł się zakończyć tragicznie. Lekarze musieli ratować jego życie, o powrocie do sportu nikt w tamtej chwili nie myślał. Ale wiadomo było, że Kubica prędzej czy później zacznie o tym marzyć.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy