Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Graś znów nie kłamie

Wiktor Świetlik

Krystyna Szumilas, minister edukacji, unieważniła wyniki konkursu na szefa Ośrodka Rozwoju Edukacji. Powodem były „uchybienia proceduralne".

Przede wszystkim komisja wyłaniająca najlepszych kandydatów złamała ponoć procedurę numer jeden mówiącą, że wielkim worem z unijną kasą nie może zarządzać ktoś, kto nie jest zaufanym kumplem rządzących, powiązanym z Platformą. Oprócz wyników konkursu powinno się też unieważnić komisję złożoną z jakichś tam nauczycieli, a do jej nowego składu należałoby powołać ludzi, którzy na procedurach znają się jak nikt inny: Chlebowskiego, Sobiesiaka, Sawicką i sędziego Milewskiego.

Ach, to dzielenie skóry na wciąż żywym i hasającym po lesie niedźwiedziu. Niedawno Jarosław Kaczyński miał nie być prezydentem, teraz okazuje się, że jednak będzie, a premierem zostanie profesor Gliński. Do obsadzenia w PiS pozostały jeszcze funkcje szefa Komisji Europejskiej, przewodniczącego Rady Europejskiej i sekretarza generalnego NATO. Posadę króla Polski ma – zdaje się – otrzymać święty Franciszek, choć i to jeszcze zależy od tego, na ile okaże się sprawdzonym działaczem i czy nie skonfliktuje się z którąś z walczących ze sobą koterii albo nie podpadnie prezesowi.

Po tym, jak media opublikowały zdjęcia, na których wspomniany wyżej gdański sędzia siedzi na trybunach niemal ramię w ramię z Donaldem Tuskiem, co więcej – przybija z nim piątkę, głos zabrał znany z prawdomówności Paweł Graś.

Jak wyjaśnił rzecznik, pan premier... o pardon... Pan Premier nie utrzymuje żadnych kontaktów towarzyskich z sędzią Ryszardem Milewskim. Jak zawsze to prawda. To nie kontakty towarzyskie, a sportowe.

To nie koniec kłopotów z mediami. „Dziennik Gazeta Prawna" napisał, że przez zaniedbania MSZ nasi dyplomaci w Mińsku nie mogą wysyłać tajnych informacji do Polski. Minister Sikorski zganił gazetę za te drwiny, mówiąc, że liczyłby na „elementarną solidarność". Ależ panie ministrze, nie przesadzajmy.

Duża część dziennikarzy już naprawdę okazuje nie tylko elementarną, ale także ekstremalną solidarność z władzą. A nad resztą jeszcze trochę trzeba po prostu popracować przy pomocy służb, mecenasa Giertycha i ogłoszeń z sektora publicznego.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE