Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Pokonać dzielące nas problemy

W dniach 5–7 października w Druskiennikach na Litwie odbył się Pierwszy Zjazd Forum Współpracy i Dialogu im. Jerzego Giedroycia 2012.

Wzięli w nim udział polscy i litewscy intelektualiści: zarówno historycy, dziennikarze, jak również przedstawiciele świata kultury.

Pierwsi głos zabrali honorowi goście zjazdu: Valdas Adamkus, były prezydent Litwy i nieoficjalny patron litewskiego forum, ze strony polskiej europoseł PiS i wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Europarlamentu prof. Ryszard Legutko.

Drugi dzień forum został zdominowany przez problematykę związaną z mediami.

W dyskusji „Stosunki Litwinów i Polaków – perspektywa rozwoju" wypowiedzieli się redaktor naczelny „Uważam Rze" Paweł Lisicki i Rimvydas Valatka, redaktor naczelny dziennika „15 min", wcześniej związany z dziennikiem „Lietuvos rytas".

Paweł Lisicki zwrócił m.in. uwagę na to, że media w Polsce nie są zainteresowane tematami spoza naszego kraju, gdyż sami Polacy mało się interesują polityką zagraniczną.

—urz

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez