Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

O czym gawędzą Janusz z Grzegorzem

Piotr Gursztyn

Świat się kręci wokół Donalda. Mimo wszystko. Zaraz to udowodnimy

Zaczniemy jednak od edukacji, bo ona jest najważniejsza. Janusz Palikot urządził swoim posłom kartkówkę. Rozdał kartki, długopisy i zakazał ściągać. Zadanie polegało na tym, że każdy poseł miał wypisać trzy nazwiska najlepiej wypadających w mediach – jego zdaniem – polityków Ruchu Janusza. Oraz trzy nazwiska słabeuszy. Imienia Janusza zabroniono zapisywać, aby nie używać go nadaremnie.

Wynik kartkówki był następujący: wygrał Andrzej Rozenek, drugi był Łukasz Gibała, trzeci Sławomir Kopyciński. A na liście słabeuszy znalazła się z największą liczbą wskazań wicemarszałkini Nowicka, a z nią towarzysze Ryfiński i Grodzka. Trwa dochodzenie, kto kogo jak wpisał.

Żywot Janusza w ogóle ostatnio jest bardzo pedagogiczny. Osobiście daje przykład, że nie warto pielęgnować dawnych urazów i dalej się kłócić. Janusz Palikot pogodził się z Grzegorzem Schetyną! Naprawdę! Kiedyś robili sobie bardzo niemiłe psikusy. Teraz połączyła ich troska o Donalda Tuska. Wiadomo – Donald jest wypalony, zmęczony, nie ma wizji itd., itp. Trzeba zdjąć z jego przemęczonych barków brzemię niewdzięcznej pracy premiera i dać mu odpocząć. O tym gawędzą z troską Janusz i Grzegorz.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?