Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Zaginiony czołg wróci do Polski

Należący do polskiej armii czołg Renault FT-17 – przechwycony przez Armię Czerwoną podczas wojny polsko-bolszewickiej – powróci do Polski.

Sowieci zdobyli cztery takie maszyny podczas bitwy pod Równem w 1920 r. Trzy lata później podarowali je emirowi Afganistanu. To, że należały do polskiej armii, okazało się dopiero niedawno, kiedy w posiadanie dwóch z nich weszli Amerykanie. Zauważyli wtedy, że są tam napisy w języku polskim. Nie wiadomo jeszcze, kiedy czołg wróci do Polski. Po renowacji maszyna ma trafić do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

—iar, osk

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE