Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Rezydencje za darmo

Jolanta Gajda-Zadworna

Projekt zostanie zrealizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zamek Królewski w Warszawie i na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum-Pałac w Wilanowie przez cały listopad będzie można zwiedzać za darmo. To pierwsza wspólna inicjatywa przedstawicieli najważniejszych królewskich siedzib w Polsce.

Pod hasłem „Nowoczesny patriotyzm" każda z rezydencji przygotowała specjalny program edukacyjny – w sumie 800 darmowych lekcji i wydarzeń muzealnych. Propozycja skierowana została do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. U jej podstaw leży przekonanie, że znajomość dziedzictwa kulturowego i historii jest niezbędna w kształtowaniu nowoczesnej postawy patriotycznej, przejawiającej się w aktywności społecznej i publicznej. Organizatorzy podkreślają, że we współczesnym świecie ważne instytucje kultury muszą działać wspólnie, by wyraźniej zaznaczyć swoją obecność w życiu społecznym i publicznym.

800 darmowych lekcji przygotowano w specjalnym programie edukacyjnym „Nowoczesny patriotyzm"

Projekt szeroko otwartych rezydencji zostanie zrealizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Minister Bogdan Zdrojewski zapowiada cykliczność akcji.

Po przeanalizowaniu kosztów i frekwencji w najważniejszych obiektach muzealnych podjął decyzję, że także w przyszłych latach przedostatni miesiąc roku będzie dla zwiedzających wolny od opłat.

– 1 listopada jest dniem refleksji. Dotyczy to także instytucji kultury. Pochylamy się w tym czasie nad naszą historią, nad przeszłością. To także miesiąc związany z narodowym świętem 11 listopada, a edukacja kulturalna powinna wiązać się z naszą historią – podkreśla minister.

Akcję otwartych rezydencji rozpocznie 31 października wernisaż wystawy w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich (od strony Alej Ujazdowskich). 50 wielkoformatowych fotografii prezentujących cztery muzea – rezydencje królewskie – można będzie oglądać do 15 listopada.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej