Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Rezydencje za darmo

Jolanta Gajda-Zadworna

Projekt zostanie zrealizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zamek Królewski w Warszawie i na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum-Pałac w Wilanowie przez cały listopad będzie można zwiedzać za darmo. To pierwsza wspólna inicjatywa przedstawicieli najważniejszych królewskich siedzib w Polsce.

Pod hasłem „Nowoczesny patriotyzm" każda z rezydencji przygotowała specjalny program edukacyjny – w sumie 800 darmowych lekcji i wydarzeń muzealnych. Propozycja skierowana została do wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań. U jej podstaw leży przekonanie, że znajomość dziedzictwa kulturowego i historii jest niezbędna w kształtowaniu nowoczesnej postawy patriotycznej, przejawiającej się w aktywności społecznej i publicznej. Organizatorzy podkreślają, że we współczesnym świecie ważne instytucje kultury muszą działać wspólnie, by wyraźniej zaznaczyć swoją obecność w życiu społecznym i publicznym.

800 darmowych lekcji przygotowano w specjalnym programie edukacyjnym „Nowoczesny patriotyzm"

Projekt szeroko otwartych rezydencji zostanie zrealizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Minister Bogdan Zdrojewski zapowiada cykliczność akcji.

Po przeanalizowaniu kosztów i frekwencji w najważniejszych obiektach muzealnych podjął decyzję, że także w przyszłych latach przedostatni miesiąc roku będzie dla zwiedzających wolny od opłat.

– 1 listopada jest dniem refleksji. Dotyczy to także instytucji kultury. Pochylamy się w tym czasie nad naszą historią, nad przeszłością. To także miesiąc związany z narodowym świętem 11 listopada, a edukacja kulturalna powinna wiązać się z naszą historią – podkreśla minister.

Akcję otwartych rezydencji rozpocznie 31 października wernisaż wystawy w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich (od strony Alej Ujazdowskich). 50 wielkoformatowych fotografii prezentujących cztery muzea – rezydencje królewskie – można będzie oglądać do 15 listopada.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy