Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

?Smierc? ? obraz Jacka Malczewskiego, 1902 r. Repr. Piotr Ligier

Widzi się odblask nieba

Maja Narbutt

Wywiad z ks. Andrzejem Dziedziulem, kierownikiem hospicjum domowego Zgromadzenia Księży Marianów

Zawsze mamy tyle do zrobienia. Dużo oczekiwań i planów. Kiedy jednak nadchodzi dzień Wszystkich Świętych, czujemy, że nie wszystko zależy od nas. Kto jednak jest pogodzony z nieuchronnością własnej śmierci? Chyba tylko starzy ludzie.

Wcale nie. Zdarza się, że cały czas uważają, iż to nie jest jeszcze ten moment. Nie mają intuicji, wrażliwości, która mówiłaby im, że to koniec. Bagatelizują swój stan: no trudno, nie mogę wstać, ale to przejściowe. Wymioty?

Też je kiedyś miałem. I wszystko się dobrze skończyło. Teraz też tak będzie. Jest co prawda fatalna diagnoza, ale ja i tak sobie poradzę.

Nie jest więc tak, że wraz z wiekiem przychodzi pogodzenie się ze śmiercią? Przecież kiedyś starsi ludzie wręcz się do niej szykowali, wydawali rodzinie dyspozycje, przygotowywali ubranie, w którym mieli być pochowani.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO