Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z in vitro?

Piotr Zaremba

Czy państwo powinno pomagać ludziom dotkniętym bezpłodnością? Pewnie tak.

Czy powinno szukać na gwałt środków na taką pomoc, gdy z powodu braku pieniędzy i biurokratycznych niedowładów nie niesie pomocy ludziom, których życie jest zagrożone?

Tu pojawia się co najmniej wątpliwość.

Gdy zaś taka decyzja ma być populistycznym fajerwerkiem w momencie trudnym dla rządu, wątpliwość zmienia się w pewność: nie tędy droga. Dochodzi problem prawny – Donald Tusk próbuje załatwić część problemów związanych z in vitro rozporządzeniem, nie ustawą. Czy to droga typowa dla państwa prawa? Przyjmijmy nawet, że rząd ma prawo decydować o wydatkowaniu konkretnych funduszy. Ale czy może wspierać nieuregulowane niczym procedury medyczne? Takie, które wiążą się z poważnymi konfliktami sumienia. Do tej pory jest to przestrzeń wolnej amerykanki, ale nie ma tam publicznych pieniędzy. Państwo, które uczestniczy w swoistym „produkowaniu" dzieci, ma obowiązek pilnowania tego, według jakich reguł się to odbywa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?