Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Trzeci w Polsce

Monika Krześniak

To BZ WBK będzie rozdawał karty podczas fuzji z Kredyt Bankiem

Pod koniec listopada Komisja Nadzoru Finansowego ma podjąć decyzję dotyczącą wydania zgody na połączenie Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku – wynika z naszych informacji. Połączenie zostanie przeprowadzone poprzez przeniesienie całego majątku, czyli wszystkich aktywów i pasywów Kredyt Banku jako spółki przejmowanej, na rzecz BZ WBK jako spółki przejmującej. W jego efekcie powstanie trzeci co do wielkości bank w Polsce z rynkowymi udziałami sięgającymi 10 proc. i aktywami przekraczającymi 100 mld zł oraz siecią 900 placówek. Po połączeniu będzie deptał po piętach rywali z podium.

– Mamy ambicje zaatakowania drugiej i pierwszej pozycji na rynku bankowym, choć w najbliższym czasie będziemy się koncentrować na samym procesie fuzji – zapowiedział Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK. Podkreśla, że już teraz sam BZ WBK zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości zysku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?