Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Nie palmy się do umierania

Piotr Włoczyk

Wywiad z profesorem Gregorym N. Connollym, dyrektorem Center for Global Tobacco Control na Uniwersytecie Harvarda

Gdy tylko się okazało, że Australia wprowadzi obostrzenia w sprzedaży papierosów – opakowania bez wyeksponowanych nazw producentów, za to z dużymi zdjęciami szkód, jakie powoduje palenie – Bruksela zapowiedziała, że rozważa wprowadzenie podobnych metod. Jaką ocenę wystawiłby pan Europie w walce z paleniem?

To dobrze, że UE próbuje dogonić Australię, ale ciężko byłoby mi wystawić całościową ocenę. Jeżeli chodzi o poszczególne kraje, to sprawa przedstawia się następująco: Irlandia, Wielka Brytania, Francja czy Szwecja z pewnością zasługują na piątkę, bo są liderami w tej walce. Ważnym elementem wysokiej oceny jest w ich przypadku wprowadzenie zakazu palenia w miejscach publicznych. Grecja też świetnie sobie zaczęła radzić, choć problemem jest tam bardzo wysoki odsetek palaczy, przez co kraj ten jest w niechlubnej, światowej czołówce. Polska też radzi sobie naprawdę dobrze. Ale już na przykład Niemcom czy Austriakom postawiłbym tróję albo nawet dwóję.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy