Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Wolność słowa według MSZ

Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej", poinformował o licznych próbach nacisków na redakcję „Rz" ze strony polskiego MSZ w związku z publikacją przez tę gazetę informacji o wysyłaniu przez MSZ pocztą PIT-ów dla opozycji białoruskiej.

MSZ zareagowało litanią żałośnie pokrętnych argumentów rzecznika Marcina Bosackiego. Na przykład: „Cała sprawa nie świadczy więc o »niewiarygodnej presji« MSZ na redakcję »Rz«, a raczej o nieprzyzwyczajeniu Redakcji, że praca dziennikarzy, zwłaszcza gdy jest nieodpowiedzialna, może być oceniana i krytykowana".

A nam się wydaje, że problemem jest tu raczej nieprzyzwyczajenie resortu Radosława Sikorskiego do tego, iż jakaś redakcja może nie ugiąć się pod naciskiem przedstawicieli rządu Donalda Tuska.

Wiemy, że wiele się ugina, ale żeby wszystkie? Absurd!

—kf

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu