Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Wolność słowa według MSZ

Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej", poinformował o licznych próbach nacisków na redakcję „Rz" ze strony polskiego MSZ w związku z publikacją przez tę gazetę informacji o wysyłaniu przez MSZ pocztą PIT-ów dla opozycji białoruskiej.

MSZ zareagowało litanią żałośnie pokrętnych argumentów rzecznika Marcina Bosackiego. Na przykład: „Cała sprawa nie świadczy więc o »niewiarygodnej presji« MSZ na redakcję »Rz«, a raczej o nieprzyzwyczajeniu Redakcji, że praca dziennikarzy, zwłaszcza gdy jest nieodpowiedzialna, może być oceniana i krytykowana".

A nam się wydaje, że problemem jest tu raczej nieprzyzwyczajenie resortu Radosława Sikorskiego do tego, iż jakaś redakcja może nie ugiąć się pod naciskiem przedstawicieli rządu Donalda Tuska.

Wiemy, że wiele się ugina, ale żeby wszystkie? Absurd!

—kf

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość