Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Będzie film o katastrofie w Smoleńsku

Piotr Gociek

Smoleńsk" to roboczy tytuł nowego filmu w reżyserii Antoniego Krauzego („Czarny czwartek"). Autorami scenariusza są Antoni Krauze i Marcin Wolski, a muzykę napisze Michał Lorenc. Producentem jest współpracujący z „Uważam Rze" Maciej Pawlicki.

O rozpoczęciu oficjalnych prac nad realizacją filmu jego twórcy poinformowali na konferencji prasowej 6 listopada.

„Smoleńsk" ma już poważnego kinowego dystrybutora, ale wciąż trwają prace nad castingiem i zebraniem pieniędzy na realizację filmu. Kilka miesięcy temu Antoni Krauze mówił w Radiu Wnet, że jego wielkim marzeniem jest obsadzenie Mariana Opani w roli prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Główną bohaterką filmu będzie młoda dziennikarka, która prowadzi na własną rękę dochodzenie w sprawie katastrofy. Jak mówi Antoni Krauze, chciałby tą postacią złożyć hołd wszystkim niezależnym dziennikarkom, które po kwietniu 2010 r. robiły to, na co nie stać było „gwiazd" mainstreamowych mediów: dążyły do prawdy, zamiast powtarzać tezy rządowej propagandy.

Gromadzeniem środków na produkcję filmu zajmuje się fundacja Smoleńsk 2010. Przewodniczącym rady fundacji został Bronisław Wildstein, publicysta „Uważam Rze", a prezesem jej zarządu – Tomasz Miernowski. Więcej informacji o projekcie, a także o tym, jak można wesprzeć producentów filmu, znaleźć można na stronie internetowej www.fundacjasmolensk2010.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy