Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Sześć kluczowych pytań

Marek Pyza

Czego musimy się dowiedzieć, by oddzielić bajania od faktów? I czy wtajemniczeni zechcą wreszcie podzielić się wiedzą?

Prokuratura wojskowa niechętnie ujawnia, co wie o katastrofie smoleńskiej. Z jednej strony to zrozumiałe, bo tzw. dobro śledztwa wymaga, by nie odkrywać wszystkich kart. Z drugiej jednak emocje, nieścisłości i uchybienia związane ze smoleńskim postępowaniem są tak wielkie, że maksymalna jawność i wyjaśnienie najbardziej zagadkowych kwestii są niezbędne.

Żadna z dotychczasowych publikacji ujawniających kulisy śledztwa mu nie zaszkodziła.

I trudno wyobrazić sobie, by praca dziennikarzy jeszcze bardziej zepsuła to, co zaniedbali prokuratorzy. Alergia tych ostatnich na dzielenie się wiedzą rodzi jedynie konflikty – tak społeczne, jak i polityczne. Jest wykorzystywana do gierek władzy.

Tych sześć pytań wydaje się najważniejszych z punktu widzenia aktualnego stanu wiedzy o katastrofie w Smoleńsku. Potrzebna jest na nie pilna odpowiedź nie tylko po to, by zaspokoić głód wiedzy o makabrycznej tragedii 10/04, ale też by przeciąć spekulacje i wzajemnie wykluczające się scenariusze zdarzeń.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO