Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Czy zły ojczym ma swoje racje?

Piotr Zaremba

Czy „Labirynt fauna” to arcydzieło? A czy arcydzieło może być tak do bólu przewidywalne?

Rzadko zdarza mi się przerywać oglądanie filmu. Największy bubel budzi nadzieję. Ale czasami, bardzo rzadko, mówię „dość".  Nie zawsze w przypadkach najdrastyczniejszych.

Oto zerknąłem na „Labirynt fauna", film z reputacją dzieła wybitnego, autorstwa Guillermo del Toro, który stał się klasykiem szkoły „hiszpańskiego horroru". Nie powiem, że bardzo tę szkołę lubię, choć czytelnicy wiedzą, że horror to jeden z moich ulubionych gatunków. Ale cenię takie powolne, wysmakowane filmy jak „Sierociniec". Mają styl.

TVP Kultura dała szansę na odrobienie ostatniej  zaległości. Nie pokazano mi bubla.

A jednak przestałem oglądać po pół godzinie.

Z pewnością faun wyglądał wspaniale. Z pewnością latające owady-wróżki czy monstrualna baśniowa ropucha robiły wrażenie. Pomysł, że dziecko mocą swojej wyobraźni przećwiczonej na bajkach staje się księżniczką, był dziwnie znajomy. To bym jednak wybaczył.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy