Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Wydrukuj sobie dom...

Paweł Gadaczek

Czy jesteśmy właśnie świadkami cichej rewolucji? Druk 3D zawitał już do wielu dziedzin naszego życia

Co robimy, gdy zbije nam się talerz, szklanka czy kubek? Oczywiście nie chodzi o niecenzuralne nieraz słowa, które wtedy mogą paść. Zwykle idziemy do sklepu i kupujemy nowy przedmiot. Ale nadchodzi czas, kiedy będziemy mogli zrobić sobie np. nowy kubek w domu – za pomocą urządzenia, które nazywa się drukarką 3D. Ale nazwa może być myląca. Drukarka 3D nie drukuje zdjęć trójwymiarowych!

– Drukarka 3D to urządzenie, które potrafi fabrykować obiekty zaprojektowane na komputerze w przestrzeni – mówi Bartosz Barłowski, prezes Mepi.pl i jeden z twórców projektu RapCraft (http://www.rapcraft.com), czyli polskiego urządzenia tego typu. – Tak jak tradycyjna drukarka, jaką znamy, nanosi atrament na papier, drukarka 3D nanosi bardzo cienkie warstwy materiału, tworząc w ten sposób model, który po wydruku możemy wziąć do ręki.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy