Najnowsza interwencja Uważam Rze

Patriotyzm rozenkowy

Dziś, tj. 14 listopada, na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie odbyło się spotkanie studentów z rzecznikiem prasowym klubu poselskiego Ruchu Palikota – panem Andrzejem Rozenkiem.

Na rzeczonym uniwersytecie spotkania z ludźmi aktywnie działającymi w polityce, dziennikarzami etc. organizowane są często (przez Instytut Politologii). Jednak nie miałem jeszcze okazji wysłuchać tak żenujących słów jak te, które padły dziś z ust Andrzeja Rozenka.

Rzecznik Ruchu Palikota na pytanie odnośnie do niedawnych manifestacji z okazji Narodowego Święta Niepodległości odpowiedział, że większym patriotyzmem jest sprzątanie po swoim psie niż składanie kwiatów pod pomnikiem Romana Dmowskiego! Dla mnie takie słowa są skandaliczne, tym bardziej że wygłasza je polski poseł.

Choć na spotkaniu mogliśmy się dowiedzieć o wielu „fantastycznych" planach młodej partii (na czele z utworzeniem jednego, wspólnego europejskiego państwa), taka wypowiedź zaskoczyła jednak nawet zaznajomionych z bzdurami ludzi Palikota słuchaczy.

Muszę przyznać, że z utęsknieniem wyczekuję chwili, gdy ta, w gruncie rzeczy, szkodliwa partia zostanie wyrugowana z polskiego życia politycznego. Dla takich bowiem herezji nie powinno być miejsca.

Z wyrazami szacunku,

student politologii Jakub Zawadowicz

Cóż, słowa haniebne, obrażające tych, którzy za Polskę oddali życie. Ciekawi też jesteśmy reakcji na próbę zorganizowania spotkania np. z Jarosławem Kaczyńskim. Obawiamy się, że padłby wtedy zarzut „upolitycznienia" uczelni. A może nie? Warto przetestować otwartość świata akademickiego.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość