Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Historyczny telegraf

Piotr Zychowicz

Historia według Millera

Leszkowi Millerowi nie spodobało się, że parlament w 70. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych oddał cześć żołnierzom tej formacji. „Sejm głosami PO, PiS, PSL i SP uczcił rocznicę utworzenia NSZ. Sojuszników Hitlera, pogromców Żydów, orędowników III wojny światowej" – napisał polityk w Internecie. Dokładnie takie oskarżenia wysuwali wobec żołnierzy NSZ katujący ich ubecy i NKWD-ziści. To, że w niepodległej Polsce były komunista może bezkarnie mówić takie rzeczy, jest niebywałe. Takie są właśnie skutki zaniechania dekomunizacji.

Życzenia dla szpiega

George Blake był jednym z sowieckich kretów pracujących w latach 50. w brytyjskim wywiadzie.

Swoim mocodawcom z Kremla przekazał informacje, które doprowadziły do aresztowania i zamordowania wielu agentów Zachodu działających za żelazną kurtyną. Blake żyje do dziś w podmoskiewskiej daczy. Właśnie skończył 90 lat i z tej okazji Władimir Putin złożył mu serdeczne życzenia, nazywając Blake'a „dzielnym człowiekiem i wspaniałym profesjonalistą".

Ta krótka informacja więcej mówi o Rosji i ekipie, która rządzi tym krajem, niż tony specjalistycznych analiz.

Hitler i bawarski folklor

Przyznawana co roku prestiżowa nagroda dla wykonawców bawarskiej muzyki ludowej jest poważnie zagrożona. Okazuje się, że Fundacja im. Hansa Seidela, która przyznaje wyróżnienie, była i jest utrzymywana przez miłośników Hitlera. Chodzi o nieżyjące już małżeństwo milionerów i fanatycznych członków NSDAP Maksa i Marię Wutz. W latach 80. zostawili oni organizacji fortunę, z której fundowana jest nagroda. Niemieckie media są oburzone, a nam wypada stwierdzić, że narodowi socjaliści to byli jednak bardzo dziwni ludzie.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?