Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kontakt bezpośredni

Jolanta Gajda-Zadworna

Pogawędka z Haliną Mlynkovą, piosenkarką

Kim jest człowiek dźwiękoszczelny?

To ktoś, kto jest niczym trzy buddyjskie małpki: ma zasłonięte oczy, uszy i usta. W tym przypadku na muzykę.

Badania CBOS pokazują, że tylko 19 proc. Polaków było w 2011 r. na koncercie. To wynik jeszcze słabszy niż bardzo kiepskie u Polaków czytanie.

Przykre jest, że potrafimy wydać 50 zł na wyjście do kina, a bilet na koncert wydaje się nam zbyt drogi. Uwielbiam książki, kupuję płyty, ale też chodzę na koncerty. Bezpośredniego kontaktu z muzyką, grającymi ją artystami, nie da się niczym zastąpić.

Dlatego zdecydowała się pani włączyć w akcję „Nie bądź dźwiękoszczelny. Wspierajmy żywą muzykę!"?

To „oddolna" inicjatywa. Wyszła od samych wykonawców i ludzi związanych z tym środowiskiem, świadomych, czym jest „żywa muzyka". Najwyższy czas, by przekonali się do niej słuchacze, by stała się cool, także wśród młodych ludzi, przyzwyczajonych do kontaktu z muzyką głównie przez Internet.

Trzon akcji stanowią twórcy muzyki alternatywnej. Pani z nimi po drodze?

Muzyka nie ma granic. Nie chcę jej dzielić czy klasyfikować. Wspólne jest nam przekonanie, że bezpośredni kontakt ze słuchaczami jest istotą naszego działania.

We wspomnianej akcji pojawia się wątek oswajania z muzyką, także alternatywną, dzieci. Czego, poza pani piosenkami, słuchał Piotruś, gdy był mały?

Ponieważ bardzo lubię muzykę reggae, jednym z pierwszych koncertów, na który zabrałam syna, był występ grupy KaCeZet i Fundamenty. Uważam, że dzieci, jeśli tylko mogą, powinny towarzyszyć dorosłym w ich życiu kulturalnym. Pewne rzeczy dobrze przeżywa się razem.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE