Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Katarzyna Cichopek cieszy sie soba

Nieznośna lekkość pisania

Piotr Gociek

Czasy, w których do księgarń chodziło się kupować książki napisane przez pisarzy, wydają się odchodzić w przeszłość

Lekki niepokój, który towarzyszył mi kilka tygodni temu na targach książki w Krakowie (gdzie tłum oblegał tak wybitnego pisarza jak Adam Darski „Nergal" vel „Holocausto"), pod wpływem lektury zapowiedzi wydawców na najbliższe miesiące zamienił się w prawdziwą konsternację. Czasy, w których do księgarń chodziło się kupować książki napisane przez pisarzy, wydają się odchodzić w przeszłość – dziś wszyscy stawiają na publikacje celebrytów.

Wspomnienia, poradnik, książka kucharska, relacja z podróży – nieważne co, byle ze znaną mordką na okładce, byle z nazwiskiem odmienianym na różne sposoby w telewizjach śniadaniowych czy na łamach kolorowej prasy znanej z tego, że zajmuje się życiem tych, którzy znani są jedynie z tego, że owa prasa zajmuje się ich życiem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?