Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Gdy trans się rozpogadza

Wojciech Lada

Natasha Khan nie przesadza z aktywnością. Od 2006 r. wydała trzy płyty, ale i to wystarczyło, by świat uznał ją za zjawisko.

Bat For Lashes
The Haunted
Man EMI

Ta legitymująca się pakistańskimi korzeniami Brytyjka z jednej strony wkroczyła na rynek jako kontynuatorka ambitnego kobiecego grania w nieco mrocznym odcieniu, w jakim wcześniej tak było do twarzy Kate Bush czy Björk, z drugiej jednak odebrała również lekcję u Antony'ego Hegarty'ego i przedstawiła ten klimat za pośrednictwem klasycznego minimal music spod znaku Steve'a Reicha.

Debiutancka płyta „Fur and Gold" była właśnie esencją tego stylu – ascetyczne, kilkudźwiękowe, powtarzane jak mantra tematy zderzały się czasem z subtelnymi orkiestracjami, kiedy indziej z mocniejszym rockowym akcentem, zawsze jednak raczej wciągając słuchacza w delikatny trans, niż fundując nagły skok adrenaliny. Jednak już na „Two Suns" – płycie również świetnej – dało się zauważyć, że Natasha odchodzi od fascynacji klasycznych i przechodzi przyspieszony kurs robienia hitów.  Co zresztą spodobało się publiczności: nagrana z Beckiem piosenka do „Zmierzchu" czy cover Depeche Mode do reklamy Gucciego ostatecznie potwierdziły gwiazdorską pozycję artystki.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy