Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Utracone zaufanie do państwa

Dorota Gawryluk

Na wyjaśnieniu wątpliwości dotyczących wydarzeń z 11 listopada powinno zależeć wszystkim

Zamiast się zastanawiać, czy na Święcie Niepodległości w tym roku stracił bardziej Tusk czy Kaczyński, bo jednego nie było w Polsce, a drugiego w Warszawie, warto może pokusić się o refleksję, czy przypadkiem na tym, co działo się podczas Marszu Niepodległości, znów nie straciliśmy wszyscy, żeby nie powiedzieć górnolotnie – Polska.

O Kaczyńskiego i Tuska raczej nie ma się co martwić, bo obaj świetnie sobie radzą od lat i nie zmienią tego pewnie jeszcze długo żadne ruchy po prawej czy po lewej stronie. Jeśli już, to zagrozić im może jedynie kryzys. Gorzej z obywatelami, którzy po raz kolejny już w tym roku mogli poczuć się zaniepokojeni, bo znowu dostali argumenty potwierdzające zbiorową intuicję, że nie ma co wierzyć organom państwa, takim jak wymiar sprawiedliwości czy np. policja, ponieważ te – zamiast służyć narodowi – są jedynie narzędziem w rękach rządzących.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO