Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Komu faszystowska morda

Bronisław Wildstein

Naznaczanie przeciwników polityków stemplem faszyzmu powraca na naszych oczach w całym bezwstydzie

Naturalnie, historia się nie powtarza. A jednak zdumiewać musi odrodzenie się postaw, zachowań, a nawet języka, który uznać można było za definitywnie pogrzebany. Ostatnie tygodnie w Polsce to czas déjá vu.

Oto sfora osobników dominujących media głównego nurtu i uchodzących za dziennikarzy domaga się przykładnej rozprawy z tymi, którzy ujawnili informacje niekorzystne dla gwarantującego im pozycję status quo. Chór brzmi – zwrócił na to uwagę Piotr Zaremba – jak klaka w 1968 r. oklaskująca Gomułkę w Sali Kongresowej i skandująca: „Śmielej! śmielej!".

Jeden z koryfeuszy, naczelny polskiego „Newsweeka", inspirację dla swoich okładek, których celem jest zohydzenie opozycji, czerpiący chyba z „Der Stürmera", wyprodukował kolejną, tym razem naśladującą do złudzenia sławny plakat „AK – zapluty karzeł reakcji".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?