Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Czas na sojusz z Sojuszem

Piotr Gursztyn

Uwaga! Niebezpieczeństwo. Pojawili się ludzie, którzy wiedzą, co myśli Tusk

Uwaga! Niebezpieczeństwo jest duże! Po mieście krążą osobnicy, twierdzący, że znają plany PDT. Wprawdzie on sam nie wie, co dalej robić, bo zazwyczaj improwizuje na zasadzie „jakoś to będzie", ale owi ludzie mówią, że posiadają wiedzę na temat jego zamiarów.

Według tych planów PDT już teraz wie, że Platforma przegra następne wybory parlamentarne. Ale niedużą różnicą i da się okantować PiS, tworząc koalicję z PSL i SLD. O udziale Ruchu Palikota nie ma mowy, bo niektórym się wydaje, że i tak zniknie w czasie następnych wyborów. A gdyby nie zniknął, lepiej go nie brać do rządu. W koalicji może narobić wstydu, a poza nią i tak da się łatwo podpuszczać w pożądanym kierunku.

Na sojusz z Sojuszem to nawet podobno zgodzili się Jarosław Gowin i inni platformerscy konserwatyści oraz reakcjoniści. Wiadomo, że największą przyjemnością w polityce jest dzielenie skóry na niedźwiedziu, więc omawia się też rozdział stanowisk. Ponoć Leszek Miller nie chce już być wicepremierem, bo woli być marszałkiem Sejmu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe