Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z gdańską Temidą?

Krzysztof Feusette

Niech sobie państwo wyobrażą, że nieszczęśliwym zrządzeniem losu trafiacie w sam środek ponurego Matrixa. Macie firmę, która nieźle prosperuje.

Któregoś dnia zostajecie aresztowani pod zarzutem prania brudnych pieniędzy i oszustw podatkowych. W areszcie spędzacie blisko pół roku, a znalezione w waszych kantorach 2 mln zł trafiają do sądowego depozytu. Proces rusza... sześć lat później. Zostajecie uniewinnieni, ale na wasze konto trafiają z powrotem już nie 2 mln, ale... 1,2 mln zł. Dlaczego? Bo w tzw. międzyczasie wasze 800 tys. zł zostało skradzione przez... pracownika sądu. Ślecie kolejne monity, ale sąd odpowiada w stylu znanym z „Misia" Barei: „Nie mamy pańskich pieniędzy.

I co nam pan zrobi?".

I oto nagle światełko w tunelu – sądowy złodziej oddaje sądowi pieniądze. Za chwilę brakujące, bagatela, 800 tys. zł trafi wreszcie na wasze konto.

A jednak nie. Dlaczego? Sąd ma „wątpliwości co do poprawności postanowień sądów niższych instancji o wydaniu dowodów rzeczowych". Poczekacie jeszcze co najmniej kilka miesięcy. A potem? Temida raczy wiedzieć. A teraz najlepsze: to nie Matrix, to Sąd Okręgowy w Gdańsku, który w ten właśnie sposób od lat „przeczołguje" biznesmena Piotra Zaleskiego. Jego firma jest – jak łatwo się domyślić – w fazie likwidacji. A to Polska właśnie. Konkretnie: Polska w budowie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Wojciech Romański

W smoczym kręgu