Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Slawe wybitnego stratega David Petraeus zdobyl w Iraku

Przypadki Petraeusa

Marek Magierowski

Mógł trafić do panteonu największych amerykańskich dowódców. Teraz zmaga się z ciężarem niesławy

Styczeń 2012 r. Paula Broadwell, autorka biografii generała Davida Petraeusa, szefa CIA i byłego dowódcy wojsk w Iraku i Afganistanie, zostaje zaproszona do programu „The Daily Show", prowadzonego przez popularnego satyryka Jona Stewarta. Jak to zwykle bywa w amerykańskich talk-show, goście poważni, zajmujący się istotnymi sprawami, przeplatają się z niezbyt mądrymi celebrytami, opowiadającymi żenujące dowcipy. Broadwell należy do tej pierwszej grupy, choć w tamtym czasie jej nazwisko nie jest jeszcze znane szerszej publiczności.

Broadwell pojawia się na scenie w bluzce z odkrytymi, zaskakująco umięśnionymi ramionami. Telewidzowie dowiadują się, że opisywanie życia generała Petraeusa to tylko jedna z jej pasji. Zgrabna 39-latka uczestniczy regularnie w triathlonach, a podczas studiów w Wojskowej Akademii Stanów Zjednoczonych (nazywanej potocznie West Point) jej konikiem było „dokopywanie" mężczyznom w różnego rodzaju zawodach na sprawność i wytrzymałość.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO