Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Czarne chmury nad polskimi firmami

Aleksandra Fandrejewska

Duże przedsiębiorstwa upadają z wielkim hałasem, małe po prostu znikają

Najbliższe miesiące będą trudne dla firm i dla pracowników. Już w co siódmym przedsiębiorstwie szefowie zastanawiają się, czy zwalniać lub ciąć płace. Coraz więcej firm ma bowiem kłopoty ze sprzedażą swoich towarów czy usług. Co więcej: kłopotów przysparza dodatkowo to, że coraz później dostają zapłatę za towary czy usługi. Wpadają w tarapaty finansowe. Im nie płacą, więc i oni zalegają z płaceniem innym. Najprawdopodobniej przyszły rok będzie pierwszym od dziewięciu lat, gdy sądy ogłoszą upadłość tysiąca przedsiębiorstw.

Kiedy popatrzy się na stronę internetową podkarpackiego przedsiębiorstwa Transsystem, które produkuje linie produkcyjne głównie dla motoryzacji, to wydawać by się mogło, że firma ma przed sobą świetlaną przyszłość. Zawierała coraz więcej kontraktów z coraz poważniejszymi firmami. Jeszcze w maju podpisała umowę z Porsche na zaprojektowanie oraz wykonanie nowej linii produkcyjnej w fabryce w Lipsku w Niemczech. Wysokość kontraktu – około 35 mln zł.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu