Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Bierut w bucie

Wiktor Świetlik

Kolejny sukces demokracji! Margines złożony z kilkudziesięciu tysięcy młodych frustratów nie zakłócił radosnego przemarszu kilkudziesięciu polityków owacyjnie witanych przez tłum kilku tysięcy obywateli i osłanianych przez kilkanaście tysięcy policjantów.

Jak się okazuje, politycy Platformy Obywatelskiej dostrzegają jednak frustracje oraz problemy stojące za agresją młodych i znaleźli rozwiązanie. Będą ich ignorować.

Szczególnie że tłumy pozdrawiające przemarsz rządzącej elity w dniu Święta Niepodległości były niewątpliwie duże, bo można je było zobaczyć, a raczej o nich usłyszeć w telewizji. Przy ulicy Wareckiej, gdzie prezydent przystanął i przemówił, składały się co prawda głównie z funkcjonariuszy BOR i pracowników Kancelarii Prezydenta, ale – jak widać – tym bardziej był tam kwiat narodu. Z kolei na Krakowskim Przedmieściu warszawskie rodziny zbiegły się, licząc na defiladę konną. Jakaż była radość dziatek, gdy zamiast żołnierzy na koniach zobaczyły prezydenta Komorowskiego, ministra Sikorskiego i Romana Giertycha.

Wsłuchując się w komentarze, należy stwierdzić, że w Polsce narodowcy mają dwa pochodzenia. Jedni to ci, którzy brali udział w „zamieszkach chuligańskich" i wywodzą się od Romana Dmowskiego, faszysty oraz kumpla Hitlera. Ale są też narodowcy, którzy wywodzą się od Romana Dmowskiego, jednego z ojców naszej niepodległości. To ci, którzy maszerowali wspólnie z prezydentem. Ci ostatni występują w liczbie jeden, ale za to narodowiec ten jest wysoki.

Ma w sobie trochę z Gandhiego, trochę z Mandeli i trochę z dzielnego Chińczyka, który stanął na drodze czołgu na placu Tiananmen. To poseł Artur Górski, który 11 listopada zablokował przejazd policyjnej polewaczki. Poseł PiS jest jednak doskonalszym, nowocześniejszym, bardziej uniwersalnym wzorcem biernego oporu. Nie dość, że heroicznie stał na drodze żelaznego potwora, to równocześnie udzielał wywiadów!

Historyczny rekord świata w częstotliwości wystąpień telewizyjnych zanotował w ostatnim tygodniu prawicowy polityk Artur Zawisza. Najdziwniejsze jednak, że gdy po wyłączeniu wszystkich odbiorników człowiek wyjdzie na warszawski Nowy Świat, natychmiast spotyka... Artura Zawiszę. Jeden facet nie może być wszędzie, prawdopodobnie więc to klony.

Leszek Miller nazwał żołnierzy NSZ sojusznikami Hitlera itd. Niby na pierwszy rzut oka z tego Millera już taki nowoczesny demokrata, liberał, państwowiec, ale niestety Bierut z Bermanem ciągle czasem z butów wyłażą.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy