Najnowsza interwencja Uważam Rze

To nie jest możliwe!

Szanowny Panie Redaktorze!

Nawiązuję do tekstu „Kto knuje w bocznym korytarzu" z numeru 44/2012. Chodzi o fragment będący, według autora, wypowiedzią biskupa: „My mówimy na kazaniach, bo musimy. Ale lepiej, żeby zostało tak, jak jest...". Drogi Panie Redaktorze! To nie jest możliwe! Ktoś Pana błędnie poinformował; nie przekazał obiektywnie i bezstronnie tego zdania! Żaden biskup nie mógłby go wypowiedzieć, bo to byłoby dowodem strasznej hipokryzji i prawdziwego cynizmu. Błagam – proszę sprawdzić i jeszcze raz temat podjąć. Nie jest na pewno prawdziwe, że wszyscy hierarchowie tak właśnie myślą. Znam bardzo wielu mówców głoszących naukę Kościoła ze spokojnym przekonaniem: głoszę zarówno sobie, jak i słuchaczom. [...] Nie można posługiwać się tak bolesnymi i niesprawiedliwymi opiniami.

biskup Wiesław Mering, przewodniczący Rady KEP ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, biskup włocławski

Szanowny Księże Biskupie, Ekscelencjo! Oczywiście ma Ksiądz Biskup rację. Uogólnienie to nieuprawnione, zapewne jakiś pogłos zniekształcony wrażenia któregoś polityka. Na usprawiedliwienie dodamy, że rubryka, w której zdanie owo padło, nosi tytuł „Sejmowe Plotki" i z założenia porusza się na granicy informacji sprawdzonych.

Tym razem rzeczywiście granicę na pewno przekroczyliśmy. Pozdrawiamy serdecznie Księdza Biskupa, jeszcze raz dziękując za wspaniałą rozmowę z Jackiem i Michałem Karnowskimi, jaka ukazała się na naszych łamach kilka miesięcy temu, oraz za odważną postawę Księdza Biskupa w walce o prawdę, w tym przeciwstawienie się promocji satanizmu w TVP.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?