Najnowsza interwencja Uważam Rze

Czy wspomnicie o „Obławie”?

Mam dużą prośbę, zwłaszcza do redaktora Piotra Zychowicza. Film „Pokłosie" doczekał się już kilku artykułów. Pan Piotr poświęcił mu dwa teksty.

To oczywiście dobrze, ale chciałbym przypomnieć, że bodajże tydzień przed premierą „Pokłosia" miała miejsce premiera innego filmu. Mam na myśli oczywiście film „Obława". Film, według mnie, pod każdym względem lepszy. Momentami przypomina mi on dzieło Akiry Kurosawy pt. „Ran". W licznych wywiadach, jakich udziela ostatnio Maciej Stuhr, o swym występie w „Obławie" nie wspomina ani słowa. Naprawdę szkoda by było, aby tej klasy dokonanie artystyczne zostało całkowicie przykryte przez wytwór pod tytułem „Pokłosie". Tak więc wzywam: zróbcie coś.

Z poważaniem,

Tomasz Opaliński

Panie Tomaszu, prosimy wierzyć – tego filmu nie odpuścimy! Jego dobra sława już do nas doszła. Już w tym numerze recenzuje go w swojej rubryce Piotr Zaremba, a w kolejnych powrócimy do niego w większej formie. Serdecznie pozdrawiamy! A co do „Pokłosia", to kłamstwu i złu tak usilnie promowanym musimy się przeciwstawiać, choć też wolelibyśmy czasami zająć się czymś bardziej miłym. Rzecz w tym, że nie możemy dopuścić, by bezkarnie powielano kłamstwa i manipulacje na temat polskiej historii. Jak jednak wynika z zestawień pokazujących frekwencję na poszczególnych filmach, „Pokłosie" zanotowało spektakularną klapę. To optymistyczne. Jak widać, są granice hucpy.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO