Najnowsza interwencja Uważam Rze

Rosja nas przegoniła

Czytam Państwa magazyn i w oczy rzucił mi się komiks panów Sztybora i Oleksickiego nt. współpracy szpitali rosyjskiego i polskiego.

 

Nie mam poczucia wyższości ani niższości względem jakiegokolwiek narodu i pod tym względem jestem obiektywny w ocenie „nauki" polskiej, a wygląda ona w rankingu „szanghajskim" nieciekawie. Te wredne „ruskie" ukradły nam 80. miejsce!

Pozdrawiam i na przyszłość radzę nie kierować się stereotypami,

Łukasz Turek

Cóż, trzeba uznać wyższość rosyjskiej nauki w tym rankingu, a precyzyjniej – jej zapaść za obecnych rządów. Komiks jest rubryką żartobliwą i zakłada pewien dystans, a czasami i użycie stereotypu.

A skoro już o stereotypach mowa, to w tym kontekście najzabawniejszy jest chyba ten o zielonej wyspie, która rzekomo kwitnie.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?