Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Powieści

Wojciech Lada

Carlos Ruiz Zafón ,Więzień nieba. Książę Parnasu, Muza

Zupełnie nieoczekiwanie i właściwie nie wiadomo kiedy Carlos Ruiz Zafón stał się jednym z najpopularniejszych powieściopisarzy nad Wisłą. Kto przeczytał „Cień wiatru", zaraz sięgał po „Grę anioła", ta zaś rozbudzała apetyt na „Więźnia nieba". A jeśli ktoś wciągnął się w klimat Cmentarza Zakazanych Książek, to ucieszy się zapewne z faktu, że Zafón uzupełnia teraz jego historię opowiadaniem „Książę Parnasu".

Wśród bohaterów mamy młodego Miguela de Cervantesa, którego spotkanie z drukarzem Antonim de Semperem i niejakim Sanchem Ferminem de la Torre będzie miało spory wpływ na przyszłość zafonowskiego uniwersum.

Ken Follett, Zima świata, Albatros

Otym, że Ken Follett potrafi stworzyć nie tylko dynamiczne thrillery, ale także napisane z imponującym rozmachem powieści historyczne, można było się przekonać już przy słynnych „Filarach Ziemi", rozgrywających się w krajobrazach XII-wiecznej Anglii. Akcja nowej trylogii historycznej „Następne stulecie", rozpoczętej „Upadkiem gigantów", rozgrywa się w czasach I wojny światowej i opowiada o losach pięciu rodzin: amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej. „Zima świata" to kontynuacja ich losów, tym razem w dusznej aurze przetaczających się przez Europę agresywnych totalitaryzmów. Follett znów mistrzowsko łączy żywe, powieściowe tempo z barwnym portretem historycznym tamtych, dość ponurych, czasów.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO