Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

ABW dla pokoju

Wiktor Świetlik

Sonda Curiosity wysłana na Marsa coś tam znalazła, niestety nie wiadomo co, ale już pojawiają się informacje, że mogą to być ślady przeszłego życia.

Wiadomo za to, że sonda jakiś czas temu znalazła mogący wskazywać na istnienie życia metan, ale później okazało się, że metan metanem nie był. W zaistniałej sytuacji należałoby chyba odwołać sondę, a także zwolnić wszystkie osoby, które za jej wysłanie odpowiadają. Przez sugerowanie życia w Kosmosie, a więc i zagrożenia dla ludzkości, sonda chciała podpalić Ziemię, a także zburzyć jej fundamenty ustrojowe.

Donald Tusk nawołał do zaprzestania używania języka nienawiści. Język będzie od teraz przyjazny. Zaraz potem zaczął snuć rozważania na temat tego, czy referendum rozpisane przez lokalnego ekspisowca o nazwisku Nicpoń będzie dotyczyło tego, „czy zabić Tuska", czy tego, „jak zabić Tuska". Swoją drogą eksdziałacz Nicpoń powinien zmienić nazwisko na Cymbał.

Gazeta Wyborcza" orzekła, że straszliwy zamachowiec, którego triumfalnie schwytano, należał do najstraszniejszego rodzaju zamachowców: samotnych wilków! Samotne wilki charakteryzują się tym, że swoimi planami chwalą się na Facebooku, a donos na nich składa żona. Z reguły do aresztowania takiego samotnego wilka wystarczy psychiatra w asyście straży miejskiej, ale u nas z niebezpieczeństwem walczy się na całego.

Nie wiadomo, przez kogo samotny wilk był inspirowany, ale nikt rozsądny raczej nie ma wątpliwości co do osoby – był to jeden z przywódców faszystowskiej prawicy, nazwisko nieznane, ale wiadomo, że na imię ma Jarosław. Choć pojawia się też inna interpretacja. Zamach miał być zemstą za klęskę Pawlaka w PSL. Tym bardziej że samotny wilk był z Uniwersytetu Rolniczego.

Antoni Macierewicz z PiS orzekł z kolei, że celem zamachowca był on, a także jego koledzy z PiS. W zaistniałej sytuacji chyba pora, by poseł Macierewicz podziękował Krzysztofowi Bondarykowi i jego agentom za ocalenie życia.

A teraz poważnie. Apel do rządu, posłów i wszystkich innych: dajcie już tym facetom z ABW więcej pieniędzy, nieograniczone kompetencje i czego tam chcą. Bo jeśli tego nie zrobicie, to następnemu samotnemu wilkowi nie tylko pozwolą rozwinąć siatkę i przeprowadzać eksperymenty, ale dadzą mu naprawdę coś wysadzić, żeby tylko pokazać, jak bezpieka jest niedofinansowana.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO