Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Otwieram szeroko oczy

Jolanta Gajda-Zadworna

Pogawędka z Danutą Stenką, aktorką

Czy nastał „Czas honoru" i nie tylko aktorski „Instynkt" sprawił, że „Bez tajemnic" postanowiła pani dołączyć do lekarskiego zespołu – tym razem ratując legalność kultury?

Gra pani tytułami telewizyjnych produkcji, w których brałam ostatnio udział. To miłe. Ale poważnie mówiąc, zdecydowałam się zostać ambasadorem Legalnej Kultury, bo uważam, że najwyższy czas na zmianę postępowania wobec utworów dostępnych w sieci.

Kulturę powinniśmy konsumować tylko legalnie?

Dla mnie to jest tak oczywiste, że biorąc udział w kolejnych akcjach tej ogólnopolskiej kampanii, otwieram szeroko oczy, że ktoś może mieć w tej kwestii wątpliwości, może się temu nawet sprzeciwiać.

Normy i zasady nie nadążają za zmianami technologicznymi?

Na co dzień mam kontakt z młodymi ludźmi, także poprzez moje dzieci. Młode pokolenie używa nowoczesnej technologii w znacznie szerszym zakresie niż starsi, ale często nie ma świadomości zasad korzystania z tego, co stworzył inny człowiek – artysta, autor. Przyznaję jednocześnie, że do pewnego momentu ja też nie miałam pojęcia – podobnie jak, podejrzewam, większość korzystających z internetowych baz – że nawet płatne źródła mogą być nielegalne.

W promocyjnym filmiku sięgnęła pani po swój wielki atut. Na apel, by być dla artysty gościem, a nie intruzem, wypowiedziany takim głosem, trudno nie zareagować. Głos i urok połączony z żelazną konsekwencją to też oręż pani najnowszej serialowej bohaterki.

Bardzo lubię Elżbietę za to, jakim jest człowiekiem. To nie tylko znakomity lekarz i utalentowany, skuteczny dyrektor szpitala. Podoba mi się, jak dociera do drugiej osoby, jak tworzy wokół siebie zespół. Element ludzki w każdym zawodzie, w każdym działaniu, w jakiejkolwiek relacji z innym człowiekiem jest nie do przecenienia.

„Lekarze" królują w telewizji, na początku stycznia w kinach pojawi się „Baby Blues" Katarzyny Rosłaniec z pani udziałem.

A co nowego na scenie?

Przygotowuję się do roli Katarzyny Medycejskiej. Premiera „Królowej Margot" Aleksandra Dumasa w reż. Grzegorza Wiśniewskiego w Teatrze Narodowym już 8 grudnia.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej