Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Nowy charyzmatyczny lider czy tylko zakladnik zbiorowych interesow? Z pewnoscia jest politykiem sympatycznym. Ale czy skuteczniejszym od Waldemara Pawlaka?

Powrót realnej polityki

Piotr Zaremba

W jego pomyśle na nowe PSL jest więcej mowy-trawy niż konkretów. Nowy prezes wprowadzi jednak sporo zamętu do koalicji. Tusk zatęskni jeszcze za Pawlakiem

To miał być zwykły sobotni wieczór, a informacja o kolejnym wyborze Waldemara Pawlaka jawiła się jako przewidywalna rutynowa wiadomość. Gdy gruchnęła wieść, że na kongresie PSL wieczny outsider Janusz Piechociński pokonał starego wyjadacza różnicą 17 głosów, niektórzy komentatorzy próbowali udawać w telewizyjnych wypowiedziach, że to przepowiadali. Tak naprawdę nie przewidział tego sam bohater.

Choć publicznie chwalił się kilka dni przed pruszkowskim kongresem, że może mieć za sobą większość, prywatnie się zwierzał, że to ledwie 40 procent delegatów.

Sympatyczny uparciuch

Każdy dziennikarz, który zajmuje się w Polsce polityką, musi znać Janusza Piechocińskiego. Autor niniejszego tekstu pamięta trochę niezgrabnego, ale otwartego, sympatycznego posła PSL w liliowym garniturze, który już w roku 1993 rzucał czasami wyzwanie temu samemu Waldemarowi Pawlakowi, młodemu, a przecież wszechwładnemu prezesowi partii. W klubie parlamentarnym Piechociński zażądał wtedy tajnego głosowania nad jakąś personalną kwestią. I dostał tajne głosowanie, ale zorganizowane tak, że tylko ci, którzy głosowali przeciw, musieli sięgnąć po długopisy. Ujawniając się w ten sposób przed kierownictwem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy