Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Jimi Hendrix: gitara wciąż w płomieniach

Adam Ciesielski

70. rocznicę urodzin genialnego muzyka uświetni kinowa prezentacja dokumentów z Woodstock

Jimi Hendrix żył krótko, ale intensywnie. Trudno wyobrazić go sobie jako 70-latka, którym byłby dziś. Wciąż   wpływa na rozwój rocka.

Urodził się 27 listopada 1942 r. Grać na gitarze nauczył się sam. Zrazu występował pod pseudonimem Jimmy James, towarzysząc  wykonawcom takim jak  Ike And Tina Turner czy B.B. King.

W 1965 r. stworzył własny zespół Jimmy James & The Blue Flames, ale prawdopodobnie zostałby w USA jednym z setek anonimowych gitarzystów, gdyby nie Anglik Chas Chandler. Basista Animalsów był zachwycony jego wirtuozerską techniką i ekspresją.  Nie zniechęciły go jarmarczne sztuczki czy demolowanie instrumentów.

W 1966 r. sprowadził Hendriksa do Londynu i zachęcił do stworzenia formacji Jimi Hendrix Experience z Anglikami – Noelem Reddingiem i Johnem Mitchellem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO