Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kryzys na europejskim niebie

Danuta Walewska

Zarząd skandynawskich linii SAS odłożył w zeszłym tygodniu decyzję o bankructwie. Kłopoty mają też inne linie lotnicze

Banki powiedziały: damy pieniądze na naprawę, ale pod warunkiem, że dojdzie do porozumienia zarządu i związków zawodowych. To porozumienie jest. Ale teraz jego wiarygodność ocenia rada administracyjna SAS, bo po zatwierdzeniu przez szefów organizacji pracowniczych porozumienie musi jeszcze zostać zatwierdzone przez jedną trzecią związkowców.

Linia należy w 50 proc. do rządów Norwegii, Szwecji oraz Danii, które są gotowe dofinansować przewoźnika. Naturalnie na to dofinansowanie w kwocie 406 mln euro musi zgodzić się Komisja Europejska, ostatnio znacznie łaskawszym okiem patrząca na borykające się z kłopotami linie lotnicze. Potencjalna pomoc dla SAS już została oprotestowana przez europejskie stowarzyszenie tanich przewoźników lotniczych (ELFAA). Jej członkowie uznali, że skoro zostanie przyznana po raz drugi, to będzie nielegalna.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?