Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Rafal Otoka-Frackiewicz

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Celebryta smoleński Paweł Deresz znów postanowił zabłysnąć i udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że amerykańskie i rosyjskie służby dysponują nagraniem ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich. Lądujcie koniecznie w Smoleńsku – miał rozkazać Lechowi Jarek, doprowadzając tym samym do katastrofy.

Po kilku godzinach wesoły wdowiec z uśmiechem wyjaśnił, że chodziło mu o „intelektualną prowokację". Panie Pawle, skoro tak, to pogadajmy o tym, jak bardzo ucieszył się pan na wieść o śmierci żony, wiedząc, że wreszcie wyjdzie pan z jej cienia i będzie mógł robić sobie żarty w mediach. I proszę się nie obrażać jak – nie przymierzając – Kaczyński na sugestie, że jest winny śmierci brata. To jedynie „intelektualna prowokacja".

Skoro już o Kaczyńskich mowa, to Korwin-Mikke – w Internecie nazywany pieszczotliwie Krulem – usadowił Lecha w roli magdalenkowego salonowca. Zważywszy na nienawiść, z jaką zmarły prezydent traktowany był przez Czerską, uznać należy, że LechKacz był najlepiej zakonspirowanym kretem w historii światowych spisków.

Tymczasem PiS zawiesiło chwilowo smoleńską retorykę i postanowiło zadbać o tężyznę fizyczną swych hufców, organizując 13 grudnia zajęcia krioterapeutyczne na rześkim, zimowym powietrzu.

Robert Winnicki na wieść o imprezie PiS postanowił zorganizować własną. Jej termin ustalił na 12 grudnia, czyli w 60. rocznicę pierwszego zjazdu Księży Patriotów.

A skoro mowa o patriotach: Radek Sikorski został okrzyknięty jednym z głównych myślicieli naszego globu. Jeśli dodać do tego Lecha Wałęsę w roli mędrca Europy, pozostaje jedynie zapłakać nad poziomem współczesnego szkolnictwa.

Problem ten zauważyło Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Członkowie tego zacnego gremium domagają się od MEN wycofania podręcznika „Wiedza o społeczeństwie". Znaleźli w nim bowiem fragment brzmiący: „Polskie sądy źle funkcjonują, w środowisku obowiązuje klanowa solidarność, nie eliminuje się sędziów złych lub skorumpowanych". Skandal, prawda? Nie to, co uwolnienie Ramonki, suczki piosenkarki Olgi Jackowskiej, od zarzutu zakupu 60 gramów marihuany. Normalny obywatel za pół grama błyskiem ląduje na dołku, po czym – jeśli uda mu się uniknąć więzienia – do końca życia traktowany jest przez państwo jak narkoman. Zaraz, jak brzmiał ten fragment z książki do WOS?

Jeśli już jesteśmy przy sądach, prokuraturze i organach ścigania, warto chyba przypomnieć o naszym rodzimym Unabomberze. Jak wszyscy wiemy, Brunon, bo o nim oczywiście mowa, miał stworzyć gang, na którego czele zamierzał wysadzić Sejm, Senat, prezydenta, opozycję, koalicję i wszystkich świętych. Następnie niczym Terminator po otrzepaniu się z kurzu dopaść miał jeszcze Monikę Olejnik i Hannę Waltz-Gronkiewicz. Tak brzmi oficjalna wersja. Tymczasem okazało się, że gang składał się w stu procentach z funkcjonariuszy ABW, filmy z próbnych wybuchów pochodzą sprzed ponad dekady, a internetowe wpisy niedoszłego zamachowca sprzed lat sześciu. Jako że Krwawy Bruno przeistoczył się w Brunona Wątpliwego, krakowska policja na gwałt organizuje castingi na członków gangu, nachodząc wybranych losowo licealistów.

Ogień pod garem grozy i przerażenia nie gaśnie. „Powiem brutalnie: zbrodnia będzie. Nie wiem jaka, ale będzie" – filozofował Zbigniew Mikołejko, rozprawiając na temat brutalizacji życia politycznego i publicznego. Nostradamusem to ty, chłopaku, raczej nie jesteś. Wklep w Google słowa kluczowe: „Łódź" i „Rosiak".

Zresztą amnezja dotycząca zabójstwa w Łodzi zatacza szersze kręgi. Janina Paradowska poświęciła terroryzmowi politycznemu sążnisty wpis na blogu, dla odmiany jedynie sześć razy używając nazwiska Kaczyński. O morderstwie z 19 października 2010 r. nie wspomniała w roztargnieniu.

Czas przenieść się do ław rządowych i wspomnieć o sukcesie Michała Boniego. Facebook przejął się jego analizami, zabrał się ostro za mowę nienawiści i bezpardonowo kasuje jej objawy. Boleśnie przekonał się o tym pewien mizogin, który na profilu Magdaleny Środy napisał, że jest ona bardzo piękną kobietą. Miesięczny zakaz publikacji komentarzy nauczy dowcipnisia moresu. Kto sądzi, że to jakaś kpina, niech poszpera trochę w Internecie.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO