Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Bogactwo na pokaz, bieda ukryta za fasadami

Hucpa lewicy

Piotr Ikonowicz, Janusz Korwin-Mikke

Od lewego

Piotr Ikonowicz

Coraz bardziej bezmięsne parówki. Coraz tańsze. Trzy w cenie dwóch. I musztarda w promocji. To już nie rynek konsumenta, tylko survival. Dla bezdomnych nie bardzo przeterminowane produkty. Człowiek głodny zje, bo to za darmo, dar serca. Dar Polsatu. Tylko biedne dzieci drobiazgowo sprawdzają daty produkcji. Prezydent Nowej Soli ufundował 17 obiadów dla dzieci z ubogich rodzin w jadłodajni Brata Alberta. Po 1,50 zł sztuka. Zawstydzeni kamerzyści odwracają wzrok i kręcą uroczystość wręczenia. Diabelski młyn to znak radości. Bije łuna ku czci na przekór Pałacowi Kultury i Nauki. W mieszkaniu Agnieszki płoną świeczki. Bo ogrzewanie było na prąd, a prąd jest drogi, zasiłki niskie, a mąż zmarł. A ona potknęła się na schodach, niosąc ciężkie paczki w pracy i złamała nogę w kolanie. Nie miała umowy, odszkodowanie się nie należy. Za ogrzewanie mieszkania zimą należy się siedem tysięcy.

Spiker w TV dziękuje za obejrzenie bloku reklamowego. To dla was, biedni Polacy. Może się zdarzyć, że ufundujemy komuś jakąś operację albo przeszczep. I napiszą o tym gazety, jak o byłym premierze, który odwiedził matkę sześciorga dzieci, bo miała mało, to jej trochę dał.

Sąsiedzi wyglądają ciekawie z okien, zza firanek. Na podwórzu wóz meblowy, policja. Zaraz ich wyrzucą. Trzeba było płacić. My płacimy. Co z tego, że płaczą. Było tyle nie rodzić. Deszcz pada na meble, kobieta machinalnie wyciera je szmatką, która już dawno jest mokra.

Na rynku nieruchomości zastój. Za to wiele mieszkań sprzedaje się z lokatorami. To dobra lokata i jeszcze lepszy zarobek. Wystarczy się ich pozbyć, żeby zwiększyć cenę mieszkania, domu. Tam, gdzie jest podaż, jest i popyt. Nic osobistego. Rynek.

Już co druga rodzina w Polsce może sobie pozwolić, żeby raz do roku pójść do restauracji. Jesteśmy szóstą gospodarką Unii Europejskiej. Prezydent zachęca inne narody europejskie do dzielności. Niech biorą przykład z Polaków.

Chcieliście Polski, no to ją macie! (skumbrie w tomacie pstrąg).

Do prawego

Janusz Korwin-Mikke

Lewica z definicji jest nieczysta. To, co prawe, prawidłowe, poprawne jest na prawicy, a lewe interesy i dwie lewe ręce to lewica.

I hucpa kryje się już w tym, że lewica dumnie zapowiada: „Tak – my jesteśmy lewi! Tak – a prawo, prawdę i tym podobne wasze wymysły mamy gdzieś! Tak: my reprezentujemy ciemny, głupi niemoralny lud, ale nas jest więcej, więc macie nas słuchać!".

Jak mawiał znany sowiecki dysydent Edward Kuzniecow: „Socjalizm właściwie niewiele wymaga od człowieka; tylko tego, by pokochał to, czego normalny człowiek nienawidzi, i znienawidził to, co normalny człowiek kocha – i już w socjalizmie można spokojnie i szczęśliwie żyć!".

Parę lat temu lewica była przerażona: Kaczyński i Ziobro dobierali jej się do skóry. Fakt, Zbigniew Ziobro mocno przekraczał miarę i w końcu zaniepokojony Jarosław Kaczyński odstawił go do Brukseli. Ale stracha mieli. Wszelako próbowali się odgryzać – tak jak przyparty w kącie szczur rzuca się i kąsa.

Gdy wzięto się za układ rządzący spółkami węglowymi i Barbara Blida popełniła samobójstwo, natychmiast wściekle zaatakowali. To nic, że każdy rozsądny człowiek wiedział: niewinny nie popełnia samobójstwa tylko dlatego, że chcą go aresztować. Nie – hucpiarze z lewicy wrzeszczeli (i wrzeszczą!): „Na biednej Basi dokonano mordu! Pod sąd przestępców! Pod trybunały!".

Obecnie „Przegląd" z oburzeniem wykrył, że „za Kaczyńskiego" CBŚ śledziło operacje i konta aż tysiąca osób związanych z lewicą. Zbrodnia! Trybunał Stanu! Tymczasem to, że służby śledcze śledzą, jest chyba normalne? Oczywiście w normalnym kraju służby są apolityczne, ale żyjemy w demokracji. I zasada brzmi: za SLD wykrywamy afery tych z PO i PiS, za rządów PiS afery tych z PO i SLD, a za rządów PO afery tych z PiS i SLD.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez