Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

"Kod wawelski”?

Paweł Łepkowski

Miłośnicy twórczości amerykańskiego pisarza Dana Browna mają nowy powód do radości. Już w 2011 r.

Brown ogłosił wydanie kolejnej książki, której akcja będzie się toczyła w ,,najpiękniejszym miejscu, jakie widział w Europie". Od razu ruszyła giełda spekulacji, które europejskie miasto lub miasteczko mogło tak olśnić pisarza znanego z bardzo wybrednego gustu.

Na liście przypuszczeń pojawiają się mozartowski Salzburg w Austrii, mroźny rosyjski Petersburg, zniewalająco piękna Praga, a nawet stary Kraków. Szczególnym miłośnikiem tego ostatniego miejsca jest następca tronu brytyjskiego Karol, książę Walii.

Być może gusta księcia podziela także Dan Brown, który stwierdził, że dla swojego bohatera książkowego - profesora Roberta Langdona - ma przewidziane przynajmniej 12 scenariuszy przygód.

Najnowsza powieść miała się ukazać już w zeszłym roku. Później pisarz przełożył datę premiery do końca 2012 r. Niestety, wiele wskazuje na to, że ,,najpiękniejsze miejsce w Europie" w opinii Dana Browna poznamy dopiero w przyszłym roku. Pisarz zawsze powtarza, że jego praca nad powieścią składa się z dwóch żmudnych etapów: roku poszukiwań w archiwach i zakurzonych bibliotekach oraz roku redagowania samego tekstu. Ten wysiłek jednak się opłaca. Ostatnia powieść ,,Zaginiony symbol" to najlepiej sprzedające się dzieło w historii światowej literatury.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej