Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Kryzys dopadł Tuska

Tomasz Urbaś

Wzrost gospodarczy mieliśmy na kredyt. Teraz czas na rachunek

Polski przemysł się kurczy", „tak źle nie było nawet w krytycznym dla światowej gospodarki 2009 roku" - wieściły w ubiegłym tygodniu niemieckie dzienniki. To reakcja na słabnący wzrost PKB, który wyniósł 1,4 proc. - znacznie mniej, niż oczekiwano. To najniższy wynik od 2009 r., a wszystko wskazuje, że to dopiero początek.

Polska gospodarka rozwijała się w latach 2007-2011 w szybkim tempie. Szybkim zwłaszcza dla trapionej skutkami kryzysu finansowego Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych. Tam największa od 80 lat recesja. U nas rosnąca produkcja, sprzedaż detaliczna, inwestycje i PKB. Fenomen polityki gospodarczej rządu Donalda Tuska polegał na przekazie medialnym. Na pierwszy plan wysunięto optymizm. Druga Irlandia, zielona wyspa, europejski lider, tygrys Europy, jedyny kraj wzrostu gospodarczego, sukces, profesjonalizm, laury dla ministra finansów, uznanie międzynarodowe.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO