Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Piechocinski przez dlugi czas pozostawal w cieniu Waldemara Pawlaka

Z wicepremierem na „ty”

Izabela Kraj

Mamy nowego wicepremiera, nowego ministra gospodarki i nowego szefa PSL. W jednej osobie. A przy tym eksperta od infrastruktury, a – prywatnie – grzybiarza pasjonata

Janusz Piechociński już może czuć się lekkim zwycięzcą. Pokazał, jak po latach rządów zdetronizować dotychczasowego lidera ugrupowania – Waldemara Pawlaka.

Poza prywatną satysfakcją ma jednak bardziej wzniosłe cele do zrealizowania: wzrost popularności Stronnictwa, któremu groziło, że w najbliższych wyborach parlamentarnych nie przekroczy progu wyborczego, walka z kryzysem gospodarczym w kraju czy w ogóle zmiana sposobu uprawiania polskiej polityki i uspokojenie społecznych emocji (cytaty z Piechocińskiego: „Zło chcę dobrem zwyciężać", „Nie ma przyzwolenia na chamstwo w polityce" czy „Odtrujmy narodowego ducha, przywróćmy narodową, społecznikowską, obywatelską wspólnotę").

I – zdaniem ekspertów politologów – przynajmniej część z tych planów może mu się udać, bo ten polityk świetnie wyczuł nastroje społeczne i zapotrzebowanie na rozsądek oraz opanowanie w kontrze do rewolucyjnych emocji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy