Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Tajemnica Chimery

Janina Blikowska, Marek Kozubal

Piotr B. chciał zlecić zabójstwo synów małżeństwa Drzewińskich. Od policjantów działających pod przykryciem zamierzał kupić kałasznikowa i karabinek snajperski

Chimera to przedwojenna, piętrowa i zaniedbana dzisiaj willa przy ul. Dębowej w podwarszawskim Milanówku. Niewykluczone, że spór o tę nieruchomość mógł pchnąć kogoś aż do dokonania czterech zbrodni. Planowano też dwie kolejne.

Śledczy z prokuratury apelacyjnej rozwiązali właśnie część kryminalnej łamigłówki związanej z tajemniczym zaginięciem osób, które miały styczność z tą nieruchomością.

Do dzisiaj jednak nie wiadomo, kto zabił Elżbietę i Wiesława Drzewińskich, a także Kamilę i Adama Krawczyków. Prokuratorzy mają jedynie poszlaki, że „zaginięcia" Drzewińskich to kamuflaż zleconego zabójstwa. Ale nie mają dowodów na dokonanie morderstwa.

Zaginięcie Drzewińskich

W PRL część piętrowego budynku przy ul. Dębowej zajmowali lokatorzy komunalni, których umieściła tam gmina. Zajmowali oni piętro Chimery. Wtedy zamieszkał tam też Piotr B. wraz z rodziną, żoną i dziećmi. – Początkowo dostali tam jeden pokój, po szybkiej śmierci dwóch starszych sąsiadek zajęli ich lokale – opowiada jeden ze śledczych.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO