Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Smutki koślawej psychiki

Ignacio del Valle ledwo skończył czterdziestkę, a ma już na koncie siedem powieści, z których każda w rodzinnej Hiszpanii obsypywana była tonami nagród.

Ignacio del Valle

Czas obcych władców

Noir sur Blanc

„Czas obcych władców" również i nietrudno to zrozumieć. Valle stworzył mianowicie mocny, dynamiczny kryminał ze wszystkimi elementami klimatu noir. Kłopot w tym, że zamiast w ciasnych zaułkach miast dzieje się  w 1943 r. na zmrożonych bezkresach frontu wschodniego, wśród hiszpańskich ochotników walczących po stronie niemieckiej. Kryminalna intryga jest oczywiście ważna, ale głównie dlatego, że pozwala autorowi pokazać pełne spectrum postaw żołnierzy – młodych, ale już psychicznie wykoślawionych ludzi, których zabijały w równym stopniu kule i zimno, co moralne dylematy.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość