Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Wedlug Eriki Steinbach nazisci kierowali Zwiazkiem Wypedzonych, bo ?mieli doswiadczenie organizatorskie?

Wypędzanie zombie

Piotr Cywiński

Związkiem Wypędzonych latami kierowali funkcjonariusze reżimu hitlerowskiego

Dowody są jednoznaczne, orzeczenie historyków przytłaczające: Związkiem Wypędzonych (BdV) latami kierowali naziści mający na sumieniu wspieranie zbrodniczego reżimu hitlerowskiego, a na rękach krew ofiar. Trzeba było ponad półwiecza na ujawnienie prawdy o współtwórcach i byłych władzach tej wpływowej organizacji. Pozostaje pytanie, ile czasu będą potrzebowali politycy w RFN, aby dostrzec obstrukcję wielu obecnych działaczy ziomkostw w odbudowie zaufania do Niemiec i kształtowaniu dobrosąsiedzkich stosunków.

„Zrzeczenie się jest zdradą!" – to hasło, którym kręgi wysiedleńców usiłowały storpedować uznanie przez niemiecki rząd i parlament powojennego porządku w Europie. Dla posłanki Bundestagu Eriki Steinbach wschodnia granica zjednoczonych Niemiec z Polską była nie do przyjęcia. Jak dziś mówi, głosowała przeciw, ale... „akceptuje demokratyczną decyzję". Innymi słowy, gdyby to zależało tylko od niej, problem z Niemcami mielibyśmy do dziś. Nie chodzi bynajmniej o poglądy i działalność samej Steinbach, która – jak z lubością powtarzają media w RFN – nazywana jest ponoć w naszym kraju „bestią". Chodzi o cały skansen pod nazwą Związek Wypędzonych (BdV), którym Steinbach kieruje od 1998 r.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?