Najnowsza interwencja Uważam Rze

Sport na Karowej

Robert Przybylski

Z piskiem opon oraz pełnymi poślizgami wystąpiła na Rajdzie Barbórka, na słynnym odcinku specjalnym przy ul. Karowej, replika Syreny Sport.

Auto prowadził wprawną ręką rajdowy kierowca Leszek Kuzaj, który po wyjściu z samochodu stwierdził, że auto prowadziło się bardzo dobrze, chociaż układ kierowniczy nie ma wspomagania.

– Bałem się tylko zaciągać ręcznego, bo to taka dziwna konstrukcja wysuwana z prawej strony. Bączek trudno było zrobić – usprawiedliwił brak palenia opon. Replika Syreny Sport ma plastikową karoserię i skrócone podwozie brytyjskiego Triumpha Spitfire, dzięki czemu waży tylko 740 kg.

Seryjny, czterocylindrowy, 1,5-litrowy silnik ma 69 KM. Auto zostało stworzone przez Cezarego Nawrota 50 lat temu. W Polsce są już dwie repliki tego samochodu, uznanego za najładniejszą kreację powstałą za żelazną kurtyną.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej